هدفون های بی سیم اپل با نام ایرپاد برای اولین بار پس معرفی آیفون 7 در ماه اکتبر عرضه شده است. پس از عرضه ایرپاد سوالات بسیاری برای کاربران پیش آمده است که با خواندن این مقاله جواب تمامی سوالات خود را بدانید.

شرکت اپل هنگام عرضه ایرپاد پرو برای اولین بار جک 3.5 میلی متری را از گوشی های آیفون حذف کرد. این اقدام اپل جنجال برانگیز بود و سوالات و ابهامات زیادی را برای کاربران ایجاد کرد.

یکی از سیاست هایی که شرکت اپل را مصمم به حذف جک 3.5 میلی متری هدفون کرد مجبور کردن کاربران به استفاده کردن از هدفون های وایرلس بود و مدتی پس اعلام خبر حذف جک هدفون محصولات جدید خود به نام ایرپاد را معرفی کرد. کارشناسان فنی فروشگاه اینترنتی هکس استور با تحقیق و بررسی قصد دارند در این مقاله تا حدود زیادی سوالات کاربران را پاسخ داده و ابهامات را برطرف کنند.

 

ایرپاد (Airpods) چیست؟

ایرپاد یا همان Airpods یک هدفون بی سیم ساخت شرکت اپل است که به کمک بلوتوث به دیوایس شما متصل میشود و میتوانید برای مکالمه تماس، گوش دادن به موسیقی و ضبط با کیفیت بالا از آن استفاده کنید.

قیمت ایرپاد چقدر است؟

هم اکنون قیمت نسخه دوم ایرپاد با کیس شارژر معمولی حدود 159 دلار و با کیس شارژر بی سیم حدود 199 دلار می باشد. قیمت ایرپاد پرو نیز با قیمت 249 دلار عرضه می شود. این قیمت ها در سایت رسمی اپل درج شده اند و ممکن است پس از عرضه ایرپاد های جدید تغییر کند. جهت مشاهده قیمت های بروز ایرپاد های اپل به بخش خرید ایرپاد اپل مراجعه کنید.

پس از حذف جک 3.5 میلی متری در گوشی های آیفون، آیا کاربران ملزم به استفاده از ایرپاد هستند؟

خیر، تاکنون اپل همراه با آیفون ها یک هدفون سیمی با نام EarPod  با رابط لایتنیگ در اختیار کاربران قرار داده است.

ایرپاد چگونه با دیوایس ها ارتباط برقرار می کند؟

ایرپاد از بلوتوث استفاده می کند.

چیپ W1 چیست؟

اپل در ایرپاد از چیپ W1 استفاده کرده است. در واقع در هر دو هدفون ایرپاد یک چیپ W1 استفاده شده است. چیپ W1 باعث شده است که ایرپاد قابلیت های بیشتری نسبت به هدفون های بیسیم داشته باشد و در واقع به عنوان مغز ایرپاد از آن یاد می شود.

چیپ W1 کار را برای کاربران بسیار راحت کرده است کافیست در محفظه ایرپاد را هنگامی که گوشی نزدیک ایرپاد است باز کنید در این حال پیامی در آیفون مشاهده می کنید که اتصال ایرپاد به آیفون را نمایش می دهد و برای اتصال نیازی به رفتن به منوی تنظیمات نیست.

فقط هدفون هایی که ساخت شرکت اپل هستند از این چیپ استفاده می کنند.

چه سنسور های دیگری در ایرپاد استفاده شده است؟

در ایرپاد های یک سنسور مادون قرمز در هریک از هدفون قرار دارد تا بتواند وضعیت هرکدام رو تشخیص دهد که آیا هدفون درون گوش قرار گرفته است یا نه علاوه بر آن در ایرپاد های نسل اول و دوم یک سنسور شتاب سنج قرار گرفت است تا توانایی تشخیص ضربه انگشت شما را تشخیص دهد.

 

آیا می توان از هدفون های ایرپاد بصورت مجزا استفاده کرد؟

بله هر هدفون ایرپاد بصورت مجزا به با گوشی اتصال برقرار می کند پس میتوان از آن ها بصورت تکی نیز استفاده کرد.

نحوه شارژ کردن ایرپاد ها چگونه است؟

ایرپاد ها با یک کیس مغناطیسی عرضه می شوند که در قسمت زیرین کیس یک ورودی لایتنیگ قرار دارد که میتوان برای شارژ هدفون ها استفاده کرد. همچنین کیس دارای یک باتری اختصاصی است که اگر در بیرون از منزل هستید میتوان از آن برای شارژ ایرپاد استفاده کرد.

میزان استفاده از ایرپاد با شارژ کامل چقدر است؟

با شارژ کامل ایرپاد و کیس میتوان 24 ساعت از آن استفاده کرد با شارژ هریک از هدفون میتوان حدود 5 ساعت موسیقی گوش داد البته در ایرپاد پرو بازده باتری مقداری کمتر است.

نحوه پاسخ به تماس هنگام استفاده از ایرپاد چگونه است؟

هنگام تماس در زمانیکه شما از ایرپاد استفاده می کنید با دوبار ضربه زدن به هدفون تماس پاسخ داده می شود البته در ایرپاد پرو از سنسور شتاب سنج استفاده نشده است در این مدل جدید، نوعی سنسور تشخیص فشار وجود دارد که به جای ضربه زدن به قسمت مشخصی از ایرپاد، فشار کمی وارد می‌کنیم.

 

چگونه میتوان هنگام گوش دادن به موسیقی صدای موزیک را کم و زیاد کرد؟

بر روی ایرپاد ها هیچ کنترلر فیزیکی وجود ندارد پس برای انجام اینگونه کار ها باید از Siri استفاده کرد. این کار کمی ممکن است آزار دهنده باشد برای این کافیست با ضربه زدن بر روی ایرپاد Siri را فعال کنید به بگویید که صدای موسیقی را در درجه مورد نظر تنظیم کند.

این متن توسط کارشناسان فروشگاه هکس استور تنظیم و آماده شده است، فروشگاه اینترنتی هکس استور که از تابستان 1399 فعالیت خود را در زمینه فروش محصولات اپل آغاز کرد و تصمیم دارد با حداقل رساندن واسطه ها، محصولات اپل را به دست مشتریان برساند. امیداوریم توانسته باشیم با این مقاله تا حدودی سوالات و ابهامات شما عزیزان را رفع کرده باشیم .

منبع : وانا نیوز