فعال سازی Personal Hotspot آیفون

برای اشتراک گذاری اینترنت و داده های سیم کارت در آیفون و آیپد iOS ما نیاز داریم که Personal Hotspot آیفون را روشن کنیم؛ اشتراک گذاری اینترنت (Personal Hotspot) در آیفون به دو صورت بی‌سیم و با سیم امکان پذیر میباشد.

 

به طور‌کلی نتیجه میگیریم هات اسپات در آیفون ها و آیپد های iOS جهت انتقال داده ها و اشتراک داده های اینترنتی استفاده می شود.

ما در این مقاله قصد داریم به صورت جامع و کلی به شما آموزش فعال سازی اشتراک اینترنت در آیفون و آیپد iOS را به دو صورت بی‌سیم و با سیم آموزش بدهیم در ادامه با هکس‌استور مگ همراه باشید.

نحوه عملکرد هات‌اسپات

با فعال کردن هات اسپات در آیفون می توانید گوشی خود را به عنوان یک مودم وای فای در محیط قرار بدهید و داده های اینترنت سیم کارت خود را در فضا پخش کنید و سپس با سایر دستگاه ها از جمله لپ تاپ ، تبلت ، موبایل و … اشتراک اینترنت سیم کارت را توسط wifi دریافت و استفاده کنید.

(به زبان ساده به لپ تاپ و گوشی های نزدیک خود اجازه می دهید که از اینترنت شما استفاده کنند) هات اسپات در واقع یعنی تبدیل گوشی و تبلت به یک مودم وای فای یا وایرلس.

در این مقاله از سایت هکس استور مگ، آموزش فعال سازی هات اسپات آیفون و آیپد شامل هشت مرحله میباشد با ما همراه باشید.

مرحله اول: ابتدا وارد Setting میشویم سپس وارد تنظیمات Cellular میشویم.

مرحله دوم: سپس وارد تنظیمات Cellular Data Network میشویم.

 

مرحله سوم: در قسمت Personal Hotspot، عناوینی به نام Username، APN، Password را مشاهده میکنیم. در عنوان APN نام اپراتور خود را بنویسید:

مشترکین ایرانسل: mtnirancell

مشترکین همراه‌اول: mcinet

در قسمت: Username عبارت iPhone را بنویسید و در قسمت Password رمز دلخواه خود را بنویسید.

مرحله چهارم: به قسمت Setting کلی بازمیگردیم حال میبینیم گزینه Personal Hotspot ظاهر شده است.

 

مرحله پنجم: حال گزینه Allow Others to Join را روشن میکنیم، از ما سوال خواهد شد که چگونه اینترنت خود را به اشتراک بگزاریم. توجه داشته باشید که اگر وای‌فای شما روشن باشد این سوال از شما پرسیده نخواهد شد و اینترنت به صورت بی‌سیم به اشتراک گذاشته خواهد شد.

 

در صورتی که نیاز دارید اینترنت خود را از طریق سیم به اشتراک بگذارید گزینه USB Only را انتخاب کنید.